Yardım

Teslimat ve Kargo

Herhangi bir bilgilendirme ve değişiklik yapılmadığı sürece web sitemiz üzerinden verilen siparişlerde kargo ücretsizdir. 

Projeniz tamamlandıktan sonra, eğer işleminiz rapor ise mail yolu ile raporun bittği gün teslim edilir. Projeniz 3D baskı ise en erken 1, en geç 7 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Siparişlerinizi UPS KARGO ile tarafınıza gönderiyoruz.

Siparişiniz UPS Kargo tarafından 09:00-18:00 olan mesai saatleri içerisinde belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz “UPS Kargo”’yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

+90 (224) 441 14 82 telefon numarasından bizleri arayarak veya info@plglabs.com adresine mail atarak değiştirebilirsiniz.

Kargo firması siparişinizi belirtmiş olduğunuz adrese teslim eder. Adresinizde bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. Üç gün içerisinde paketinizi şubenden almamanız durumunda siparişiniz plg labs deposuna geri döner.

İade ve Değişim

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması koşuluyla 14 gün içinde, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak önce firmamıza bildirerek ( +90 (224) 441 14 82 veya info@plglabs.com ) ardından ardından UPS Kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz.

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür.

İade talebiyle plglabs.com’a gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde, mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, UPS Kargo ile aşağıdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen iade kargoları kabul edilmeyecektir. İade Adresi: Çalı Mh. Ahıska Cd. No:215 Nilüfer – Bursa

İade nedeniyle plglabs.com’a gönderdiğiniz ürünlerin satın aldığınız tarihteki fiyatları üzerinden iade tutarınız hesaplanmaktadır. Siparişinizi satın alırken kargo bedeli ödenmişse Kargo bedeli tarafınıza iade edilmez. Sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelinin iadesi hesabınıza gerçekleştirilir. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.  

Eğer elden teslim edecekseniz Bursa ofislerimiz teslim edebilirsiniz. Kargo ile iade adresi: Çalı Mh. Ahıska Cd. No:215 Nilüfer – Bursa

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra sizlerden banka bilgileri istenecektir plglabs.com tarafınızdan ürün bedeli on (10) gün içerisinde iade edilir.
Faturanızda kargo bedeli varsa hesabınıza iade edilmez, sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelleri tarafınıza iade edilir.

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. 

Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren kırk beş (45) gün içerisinde iade edebilir veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ürünler üretici firmaya incelemeye gönderilecek kullanımdan doğan bir kusur yoksa stoklarda bulunan ürün/ürünler değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarda olmaması durumunda ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir.

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse, iletişime geçip ait yasal faturaya ulaşabilirsiniz.

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra firmamız müşteri hizmetleri ile ( +90 (224) 441 14 82 ) görüşerek fatura işlemi tamamlanmadan iptal edebilirsiniz. Fatura işlemi tamamlandı ise iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.

Scroll to Top